czwartek, 6 listopada 2014

Szyszki ryżowe

Gdy zbliża się święto zmarłych, i nachodzi mnie czas refleksji przypomina mi się dzieciństwo. Wspólne odwiedzanie zmarłych, te ciemne cmentarze oświetlone milionami małych kolorowych lampek. Gdy byłam dzieckiem nie mogłam się doczekać aż dostane pańską skórkę i słodziutką szyszkę ryżową:) w tym roku postanowiłam zrobić je sama, przepis jest bardzo prosty, i szybki.Z przepisu wyszło mi koło 30 średnich szyszek:


  • 400g krówek (można też dodać irysów)
  • łyżka kakao (bardziej dla koloru niż smaku)
  • 1/2 margaryny
  • paczka ryżu prażonego
W garnuszku na małym ogniu, roztapiamy margarynę i wrzucamy krówki cały czas mieszając aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodajemy łyżkę kakao, zestawiamy z palnika i dodajemy ryż szybko mieszając. Czekamy aż delikatnie przestygnie, i formujemy kulki. Dla efektu można każdą szyszkę włożyć do papilotki.

Halloween

U nas to już tradycja, dynie zaczęłam wycinać dla dziewczynek. Jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu w październikowy wieczór , gorąco polecam! a oto efekty