- 400g krówek (można też dodać irysów)
- łyżka kakao (bardziej dla koloru niż smaku)
- 1/2 margaryny
- paczka ryżu prażonego
czwartek, 6 listopada 2014
Szyszki ryżowe
Gdy zbliża się święto zmarłych, i nachodzi mnie czas refleksji przypomina mi się dzieciństwo. Wspólne odwiedzanie zmarłych, te ciemne cmentarze oświetlone milionami małych kolorowych lampek. Gdy byłam dzieckiem nie mogłam się doczekać aż dostane pańską skórkę i słodziutką szyszkę ryżową:) w tym roku postanowiłam zrobić je sama, przepis jest bardzo prosty, i szybki.Z przepisu wyszło mi koło 30 średnich szyszek:
W garnuszku na małym ogniu, roztapiamy margarynę i wrzucamy krówki cały czas mieszając aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodajemy łyżkę kakao, zestawiamy z palnika i dodajemy ryż szybko mieszając. Czekamy aż delikatnie przestygnie, i formujemy kulki. Dla efektu można każdą szyszkę włożyć do papilotki.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz